İttihatçı ve Nazi Çılgınlıkları

Yalçın Toker'in 40. No.lu kitabı

İttihatçı ve Nazi Çılgınlıkları

Tarih araştırmacısı Yalçın Toker, yakın tarihimizin bilinen olaylarının bilinmeyen yanlarını anlatan  yeni kitaplar yazmaya devam ediyor. EN ÜSTTEKİLER TÜRKLER, OSMANLI PADİŞAHLARI, YEŞİL ORDU, MALTA SÜRGÜNLERİNDEN PORTRELER, 150'LİKLERDEN PORTRELER,  CUMHURİYET KAVGALARI VE TÜRK CUMHURBAŞKANLARI, ZİRVEDE KAVGA gibi eserlerinden sonra, şimdi de 40. kitabı İTTİHATÇI VE NAZİ ÇILGINLIKLARI'nı neşretti.

İşte kitaptan bazı pasajlar: "Hitler, Almanları komünizm tehlikesinden korumak için kurduğu Nazi rejiminin ilkelerini belırlerken Kemalizmi tekrar tekrar okuduğunu söylemiş, bu arada Mustafa Kemal'in bir numaralı talebesi Mussolini idi, iki numaralı talebesi ise benim.." demişti. Eserde bu sözlerin yorumu da yapılmakta, o iki kötü talebenin kötülükleri ve sonları da gözler önüne serilmektedir.

Eserde bu arada, Edirnedeki basit bir posta memurluğundan Koca İmparatorluğun Sadrazamlığına yükselen Talat Paşa'nın yükselişi ve sonunda Ermeni kurşunları ile hayata veda edişi, Fenerbahçe Kulübünün Başkanlığını yapmış olan Doktor Nazım'ın Almanya'da Ermeni suikastinden kurtulmasına rağmen Atatürk'e suikast davasından dolayı idam edilişi, Enver Paşa'nın vatandan maceralı kaçışı, ressamlığı ve Türkistan'da şehit oluşu gibi pek çok ilginç konu daha ele alınmaktadır.  

ISBN-978-975-445-158-0, 440 sayfa

Liste fiyati: 25.00 TL Indirimli Internet Fiyati: 20.00 TL

Sepete Ekle

 


TOKER YAYINLARI

Adres: Cennet Mah. Yavuz Selim Cd. No:25 Küçükçekmece - İstanbul
Tel: (0 212) 601 00 35
Faks: (0 212) 601 00 35

email: yatoker@yahoo.com

Banka Havalesi veya PTT Ödemeli alışveriş yapabilirsiniz.

    a. PTT ödemeli gönderilir. Kitaplar teslim alınırken ücret ödenir.
    b. Banka havalesi ile ödenebilir.
    (T. İş Bankası Cennet Mah. Şubesi Hesap No: 1138-0569785)