Atatürk Muhaliflerrinden Portreler-4

Yalçın Toker'in 51. Kitabı

Atatürk Muhaliflerrinden Portreler-4

Bu 4. ciltle tamamı 1416 sayfa tutan Atatürk Muhaliflerinden Portreler isimli eserimiz de tamamlanmış oldu. Böylelikle, Milli Mücadelelerimizi yapan ve olayların içinde yaşayan 1. Meclis üyelerinin Gizli Celse Zabıtlarında yer alan 8 ciltte 2536 sayfalık büyük eser ortaya çıktı. Bilgi vermek üzere eserin Önsözünden bazı satırlar sunalım:

"İki yılı aşan bu çalışmam sırasında, 60 yıllık tarih araştırmalarımda öğrenemediğim yeni bilgilere ulaştım. Sakarya Savaşlarının, Büyük Taarruzun ayrıntılarını.. Batı Trakyayı ve Ege adalarını, Musul'u, Kıbrıs'ı niçin ve nasıl kaybettiğimizi.. Mudanya ve Lozan Müzakerelerinde nelerin olup bittiğini ayrıntıları ile öğrendim. Pontusçuların vahşetlerini, olayların içinde yaşayan Karadeniz Bölgesi milletvekillerinin ağzından dinlemiş gibi oldum..

1. Meclise milletvekili seçilenlerin, sağdan soldan borç alarak Ankara'ya gidebildiklerini, bir çoğunun Ankara yollarında şehit olduklarını.. Mecliste kırık dökük sandalyeler üzerinde gece yarılarına kadar çalıştıktan sonra elektriksiz Ankara sıkaklarında, karanlıkta evlerine gitmeye çalıştıklarını üzülerek gördükçe bugünleri hatırladım.. Bugün milletvekillerinin konforlarını, emeklilik hakkı kazanışlarındaki ayrıcalıkları.. Aldıkları benzin paralarını, telefon paralarını gazetelerde okudukça, "bize verilen bu paralar fakir halkın dişinden tırnağından arttırdığı vergilerle ödeniyor.." diyen Erzurum milletvekili Yeşiloğlu'nun sözleri kulaklarımda çınladı.. Bunları ve bunlara benzer pek çok gerçeği bu kitapta okuyacaksınız.. Yalçın Toker..

TOKER Genel Dizi: 345 ISBN-978-945-178-8

Liste fiyati: 35.00 TL Indirimli Internet Fiyati: 32.00 TL

Sepete Ekle

 


TOKER YAYINLARI

Adres: Cennet Mah. Yavuz Selim Cd. No:25 Küçükçekmece - İstanbul
Tel: (0 212) 601 00 35
Faks: (0 212) 601 00 35

email: yatoker@yahoo.com

Banka Havalesi veya PTT Ödemeli alışveriş yapabilirsiniz.

    a. PTT ödemeli gönderilir. Kitaplar teslim alınırken ücret ödenir.
    b. Banka havalesi ile ödenebilir.
    (T. İş Bankası Cennet Mah. Şubesi Hesap No: 1138-0569785)